X
تبلیغات
زولا
RSS

Click here to enlarge


فیلم وداع فرزند شهید باپدرش

  
پیکر مطهر شهید پاسدارعلی زاده اکبر با حضور پرشور مردم ومسئولین و نیروهای انتظامی و نظامی ،فرمانده قرارگاه ثامن لائمه شرق کشور " تیپ 21 امام رضا" در کاشمر تشییع شد.


به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا) شعبه خراسان رضوی، نمایندگی کاشمر روز گذشته، 31 مرداد ماه طی مراسمی پیکر مطهر شهید پاسدار علی زاده‎اکبر که از محافظین حرم حضرت زینب(س) بوده و در حمله تروریستها در مشق به مقام رفیع شهادت رسید تشییع و با بدرقه مردم و مسئولان شهر کاشمر در آرامگاه ابدی‎اش در گلزار مطهر شهدای امام زاده سید حمزه(ع) به خاک سپرده شد.
در این مراسم امام جمعه کاشمر در اجتماع حاضران طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، گفت: مقام والای شهید علی زاده اکبر که در دفاع از حریم حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسیده است کمتر از شهدای دیگر نیست.
حجت‎الاسلام سیدقاسم یعقوبی با بیان این که شهیدان فرزندان عاشورایند و پیام عاشورا فرانسلی و همه سرزمین ها را فراگرفته است؛ گفت: ما ملتی شهادت طلب هستیم که این شهادت رنگ قومی و ملی ندارد بلکه رنگ خدایی دارد که والاتر از همه قومیتها و ملتهاست.
وی با اشاره به اهانت هایی که در سوریه به مرقدهای ائمه و اصحاب پیامبر(ص) توسط تروریست ها صورت می گیرد که هدفی جز برافروختن آتش جنگ فرقه ای نتیجه ای ندارد و نشانه مستأصل بودن تروریستهاست، گفت: دست تروریستها برای ملت های مسلمان رو شده و بر همگان روشن و مبرهن است که اینها عوامل استکبار و صهیونیست هستند و دستورات آنها را اجرا میکنند.
امام جمعه کاشمر اعلام کرد: رسواشدن تروریستهای سوریه و به موازات آن ضربات مهیبی که ارتش این کشور بر آنها وارد ساخته موجب شده این گروهک ها به اعمالی از قبیل تخریب مرقد ائمه و صحابه پیامبر دست بزنند.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: مسلمانان باید بدانند آنهایی که این اعمال را مرتکب شدهاند به هیچ دین و مذهبی پایبند و معتقد نبوده و نیستند و هدف آنها از این اقدام به جان هم انداختن امت اسلام است.
وی ابراز امیدواری کرد با تلاش ارتش و دولت سوریه و همراهی مردم این کشور، ریشه فتنه در این کشور خشکانده و آرامش به طور کامل به منطقه بازگردد.
یادآوری می شود که شهیدعلی زاده اکبر متولد روستای اکبرآباد بخش کوهسرخ کاشمر بود که از وی دو فرزند پسر و دختر به یادگار مانده است.شرمندگی نوشت:وظیفه ای دیگر به وظایفمان اضافه شد وما همچنان در غفلیتیم...